Puhas ikoon Maitsev ikoon Käsitöö ikoon Kodumaine ikoon

Tunne TALUÕUNA ja Halika tooteid

Oma talus kasvanud õuntest pressitud Kodust Õunamahla ja parimaid, eriti valitud Eesti õunu saab endale koju või kontorisse tellida suve lõpust kevadeni aadressilt halika.ee. Kui sügisõunad aiast korjatud, võib Halika talu värskeid ja mahlakaid koduseid õunu leida juba kindlasti ka kauplustest üle Eesti. Meie õunapakendi tunneb poes ära Halika Õunatalu nime ja Taluõuna logo järgi. Meie õunu on võimalik ettetellimisel osta ka otse talust.

Märgistused poes ja pakendil

Oma õunad sorteerime enne müügile viimist läbi ja jagame suuruse ning kvaliteedi järgi klassidesse. Klassidesse jagamisel juhindume EL rakendusmääruse (EL) nr 543/2011 I LISA 1. osast, kus kirjeldatakse õunte turustamisstandardit ning erinevaid klassifitseerimise nõudeid, kuid arvestame Eesti tingimustega. Kvaliteediklassi piires on õunad sarnase välimuse ja omadustega ning õunu ostes saad valida vastavalt eesmärgile ja soovile õige kvaliteedi. Lisaks kvaliteedile jagame õunad veel eraldi ka suuruse järgi. Õunte suurust mõõdame läbimõõduna ja esitame oma õunte pakendil suuruste vahemikuna millimeetrites

Ekstra klass

Ekstra klassi õunad on sordiomaste tunnustega ning garanteeritult sordiomase küpse värviga. Õunad on pakki valitud ühesuurused ja esinduslikud, et kaunistada ka kõige peenemad lauad parimaga, mis õunapuul on pakkuda. Lisaks on neid hea kinkida!
Ekstra klassi õuna valimisel jälgi märgitud õuna suurust, sest õunapuul on pakkuda suuremaid ja väiksemaid erilisi õunu.

I klass

I klassi õunad on väga hea kvaliteediga õunad, mille maitse on küps ja enamus õuntest on sordile omase värviga. Õunad on suuruse poolest üksteisega võrreldavad ning üksikutel õuntel esineb pisikesi iluvigu, mis ei oma õuna suurusega võrreldes erilist tähelepanu. Suurepärane õun igapäevaseks söömiseks ja nautimiseks.

II klass

II klassi õunte hulka sorteerime hea kvaliteediga pisemad või rohkemate defektidega suuremad õunad. Defektid ei moodusta õuna pinnast ülemäära suurt osa ning vähese lõikumisega on võimalik õunu edukalt nautida. Värvumine on II klassi õuntel ebaühtlasem, kuid sellegi poolest ideaalne valik moosi või küpsetiste tegemiseks ning igapäevaseks söömiseks ja õunamahla pressimiseks.

Oma lemmikud saab mugavalt koju või pakiautomaati tellida e-Õunamajast!

Mida veel märgistusel vaadata?

Õunu ostes peab kaupmees olema märkinud toote juurde või toote pakendile alloleva info. Seda infot peab tarbija saama näha ka e-poodidest kaupa tellides.

 • Identifitseerimistunnused
  • Pakendaja ja/või lähetaja nimi ja aadress
  • (näiteks: tänav/linn/piirkond/postiindeks ja riik, kui see erineb päritoluriigist).
 • Toote liik
  • “Õunad”, kui pakendi sisu ei ole nähtav,
  • Õunasordi nimi. Selgelt eri sorti õunte segu puhul kõikide eri sortide nimetused.
  • Õunasordi mutandi nime või kaubanime võib lisada sordi nimele või sünonüümile.
 • Toote päritolu
  • Päritoluriik ja vajaduse korral tootmispiirkond või üleriigiline, piirkondlik või kohalik nimetus
  • Selgelt eri sorti erineva päritoluga õunte segu puhul on iga asjakohase sordi nime kõrval päritoluriigi märge.
 • Kaubanduslikud andmed
  • Kvaliteediklass
  • Õunte suurus või kihiti pakitud viljade puhul viljade arv
  • Kui vilju identifitseeritakse suuruse järgi, tuleks suurus märkida:
   • miinimum- ja maksimumläbimõõduna või miinimum- ja maksimumkaaluna
   • pakendis oleva väikseima puuvilja läbimõõdu või kaaluna, millele järgnevad sõnad „ja rohkem” või muu samaväärne märge,
   • või vajaduse korral pakendi suurima puuvilja läbimõõdu või kaaluna.
  • partii number, mis võimaldab järelvalveasutustel kontrollida kauba vastavust kauba saatedokumentidega

Meie õunad ja Kodune Õunamahl

Halika talu pere

Oma talus kasvatatud kõige kaunimaid õunu oleme ise leti taga seistes otse tarbijale müünud juba kokku 17 aastat. (2003-2020) Paljud kliendid tunnevad meie õuna ära juba talu pererahva nägude järgi ja on meile öelnud, et kui teid leti taga pole, siis ei oskagi meie kaupa kuskilt otsida. Ostjad: “Kui te võtate omale müüjad, siis pange kindlasti leti kõrvale seisma ise enda vahakujud!” Seega esimesena tahaks tutvustada Teile iseennast, sest nii saame aidata Teil jätkuvalt oma lemmikõunu selle kodulehe kaudu üles leida. Kuna huvi Halika õunte vastu on kasvanud üle Eesti ja meie ise igale poole ei suuda ennast jagada, siis nüüd on avatud kõigile Halika Õunatalu e-õunamaja.

Pereisa Kalmer Kasvand oli Eestis esimene, kes sellise tüvekeskse lõikusstiili juba 2003 aastal julgelt kasutusele võttis. Kalmer töötab pikki päevi aias traktoriga, õunahoidlas ja transpordib mitu korda nädalas värskelt sorteeritud kargeid ja mahlaseid õunu Pealinna poole.

Peres on üles kasvanud kolm väga tublit poega, kes on Halika talus kõiki töid tehes alati abiks olnud. Kui noored Ille ja Kalmer 1990 a. tühjale kohale talu rajama asusid, said nad oma uuele kinnistule nime panna. Nimi sai tuletatud tol ajal pisikeste poiste ja ema-isa nimedest. Nüüd on HALIKA nimest välja kasvanud nimi, mida seostatakse kvaliteetse Eesti õunaga.

Kirjad, kiitused, ettepanekud, suuremad tellimused ja kokkulepped kirjutage: halika@halika.ee või jätke meile Facebook-i sõnumitesse