Puhas ikoon Maitsev ikoon Käsitöö ikoon Kodumaine ikoon

2010a. Räpina Aianduskooli puuviljanduse õpilased Halika talus

Jaga:


Räpina Aianduskooli kaugõppe õpilased on juba ligi 10 aastat käinud meie talus ekskursioonidel ja õppereisidel puuviljanduse õpetaja Jaan Kivistiku juhtimisel.
Esimestel aastatel näitasime maasikapõlde ja külmhoonet. Hiljem lisandusid puukool, mustsõstra istandus, noor madaltihe õunaaed ja vana Räpina rendiaed, mis oli 80-ndate algul Jaan Kivistiku juhendamisel Räpina Aianduskooli rajatud.
Praeguseks on Halika pere seda aeda 7 aastat hooldanud ja sel aastal on selle aia puukesed jälle tänutundest õuntest lookas. Õunapuud meie aias kannavad igal aastal.
Arvame, et õunapuud on loodud õitsema ja vilju kandma igal aastal. Tuleb vaid leida õiged agrotehnilised võtted hapra õie päästmiseks, kujundada õiepungi soosiv võra ja luua viljadele soodne kasvukeskkond.
Looduse jõudude vastu on aga kõige raskem võidelda kevadel , kui õitsemise ajal esineb öökülmasid.
Sel aastal üle Eesti mitte kusagil õunapuude õitsemise ajal öökülma ei esinenud.

Täna, 21. sept oli meid kiirel õunakorjamise perioodil, kus tööjõudu meil Räpinas napib, külastamas järjekordne grupp aiandushuvilisi.
Täna me ühendasime meeldiva topelt kasulikuga ja õpilased pakkusid end tunniks ajaks appi väärtusliku praktika omandamiseks.
Üks rida talvenaudinguid sai hämmastava kiirusega korralikult puhtaks korjatud.
Õpetaja ja õpilased olid kiired korjajad ja õnnelikud sellise õppepraktika üle ning Halika pere sai väikese osa kukkumisohus ubinaid salve.

Räpina aianduskooli tuntud puuviljanduse õpetaja Jaan Kivistik kajastas sündmust siin:

http://ak.rapina.ee/jaan/puuv/img/2010/10,09,21halika6.jpg