Puhas ikoon Maitsev ikoon Käsitöö ikoon Kodumaine ikoon

Õunad küpsevad. (Galerii)

Jaga:

Korjatud ja müüdud on väga head ja maitsvad esimesed suveõunad’ Valge Klaar’, ‘Martsipan’ ning ‘Krügeri Tuviõun’. Meie Halika talu letile Nõmme turul on juurde tulemas olemasolevatele lisaks kindlasti veel: ‘Kuldrenetti’ ‘Tiinat’ ‘Sügisjoonikut’ ‘Antonovkat’ ‘Krameri Tuviõuna’ ‘Eva Kulda’ ‘Meelist’ ‘Reno 2’ ‘Lobo’ ja väga palju teisi maitsvaid sorte. Praegu on kogu meie pere pühendunud ‘Kuldreneti’ korjamisele ja paljud teised sordidki ootavad korjamist. Sel aastal kannavad päris tublisti ka meie uue aia uued magusad üleni punapõsksed sordid, mida üsna pea lettidelt näha ja osta saab.
Nendel piltidel kõige suuremad ja punasemad õunad, mille nimi on ‘RENO 2’, tulevad väikestes kogustes müügile juba varsti (nov-dets). Kõige meeldivamate maitseomadustega on see õun alles paari kuu pärast.
‘RENO 2’ üllatas meid sel aastal meeldivalt, sest me polnud temalt saaki varem saanud. Pookisime selle sordi enda aia tarbeks prooviks 2005. aastal. Istutasime 2007. ja sel aastal saime väikese tänu. 🙂
Hästi tumepunased õunad on ‘Antei ja ‘Spartan’ ja nende õunte parim maiustamise aeg jääb talvesse. Kõige viimaste hulgas varakevadel pakume pisut mahlast ja magusat talveõuna ‘Ligolit.
Loomulikult on meie pakutavas valikus alati traditsioonilised Eesti sordid.