Puhas ikoon Maitsev ikoon Käsitöö ikoon Kodumaine ikoon

Õunte müügikohad ja sordivalikud 2012 a.

Jaga:

Toimetame õunaaias aastaringselt, et igal uuel hooajal jälle Teile oma talu parimaid õunu pakkuda. Varakevadest suveni ja suvest hilissügiseni töötame iga päev aias ja
uued varajased õunad tulevad müügile juba augusti keskel.
Tallinnas Nõmme turul pakume häid oma kasvatatud koduseid õunu, mis sobivad kohe söömiseks.
Puhas Eesti toit ja kõik õunad kasvatatud ainult oma talus Põlvamaal Räpina vallas!

‘Liivika’ on saanud juba paljude ostjate lemmikuks. Ta on siidiselt mahlane, kreemine, mõnusa maitseomadusega hapukasmagus õun. Paljudele meenutab kuldrenetti, kuid on siiski väga omanäoline. Mida rohelisem seda maitsvam. Hetkel üks magusamaid õunu meie valikust!

Kuldrenettidest pakume praegu vanema aia õunu, mis on  tugevamad, krõmpsumad ja mahlasemad Nad on pisut väiksemad aga maitselt meie Eesti õun palju mandariinile alla ei jää 🙂 Pealegi veel koduselt ja puhtalt kasvatatud tervislik amps.

Lobo on lumivalge sisuga ja ülimahlane, paljude lemmik. Puhta värske ehtsa õunaliku maitsega hapukasmagus õun. Lobo on eriti rasvase koorega õun. Sellist looduslikku vahakihti eritab õun ise, et paremini säilida. Suurem rasvasus näitab õuna küpsusastet, ehk siis õun on küps söömiseks ja mõnusalt valmis. Kui suuremad aasta lõpus otsa saavad, müüme uuel aastal täpilisemaid, kui ostjale sobib 🙂 Siiani on väga sobinud, sest maitset see välimus ei muuda, pigem tekitab väike kärnake ostjas usaldust.

Aromaatset mahlakat ja hapukat Antonovkat pakume küpsetajatele. Kuigi on üksikud kliendid , kes armastavad seda õuna lihtsalt niisama süüa 🙂 Antonovkat kasutatakse kookidele, ahjuõunaks, küpsetisteks, salatitesse, liha sisse, kapsastele jne. Antonovka on suure C-vitamiini sisaldusega õun.

Ilusa erksa värviga õun ‘Krista’ Maitselt on ta hapukasmagus, mahedama maitsega. Jaanuarist alates vaid väiksemad müügil.

Tellissaare on Eestis tuntuim talveõun.  Suure C-vitamiini sisaldusega kevadeni säiliv parajalt magus talveõun. Ta on õhema koorega. Teda võib oma hea säilivuse pärast koju rohkem valmis varuda.

‘Antei’ on mahedama maitsega hapukasmagus talveõun. Ta on ka jaanuaris-veebruaris mahlane. Kergelt ja mõnusalt hapukas roheka viljalihaga ja pruunikaspunase välimusega õun. Imehea mahlane talvine õun.

‘Ligol’ on meie aia parim talveõun. Ta on hapukasmagus, rohkem ikka magus, meenutab natuke pirni ja muid eksootilisi vilju, on krõmps, tihe hammustades, ta on väga mahlane, seisab kenasti ka laual, ei muutu jahuseks. Ta on ilus suur, punane, kollaka põhjavärvusega. Ligoli teeb meie letil hinnaliseks tema vähesus. Ligol ei ela Eesti karmis külmas kliimas talve üle. Enamus puid on meie aias külmunud.Kuid me pole jonni jätnud ning oleme istandusi uuesti rajanud. Seetõttu on tema kasvatamine eriti kulukas.

Info ja tellimised halika@halika.ee

HALIKA ÕUNATALU oma letil TALUÕUNA väikeses ÕUNAMAJAS on alati kindlalt Halika talu parim õun!

Meie talu õunamahla “TALUÕUN KODUNE ÕUNAMAHL” saab osta otse talust, Räpina Konsumist, Rimidest, Stockmannist, Prismadest.

Halika talus Räpina vallas Põlvamaal:
Kõik sordid etteteatamisega ja kokkuleppel
halika@halika.ee või tel  51 7 83 83

Ilusad mahlaõunad (korralikud, terved, mahlased, hoidlas)
Otse talust, tellimine ja hind kokkuleppel