Puhas ikoon Maitsev ikoon Käsitöö ikoon Kodumaine ikoon

Pilte. Viljumisest küpse õunani.

Jaga:

Viimased 8 pilti on jäädvustatud 18. juulil.
Ise pidevalt aias õunte keskel nö. elades ei panegi tähele, et õunte välimuses on toimunud muutused. Pilt näitab, et on!

Hästi noored puud

 Põnev on jälgida, kuidas looduse imed sünnivad. On kevad, lumi sulab, imeline päike meelitab pungadest välja kaunid ja lõhnavad õied. Õiekroonlehed pudenevad, algab viljade küpsemise aeg. Pisikesed õunahakatised sirutavad end algul toredasti taeva poole kuid hiljem jäävad neist tugevamad alles ja nad vajuvad raskusega allapoole.
Sel aastal oli meie aias jälle õisi väga palju, nagu igal aastal. Pärast õitsemist käisime aias jälgimas, millised sordid viljusid rohkem, millised vähem. Viljumine oleneb aedniku tähelepanelikkusest, oskustest ja ka ilmastikust tulenevatest põhjustest, suur ja tähtis roll on mesilastel. Paljud magusad, pehmed, mahlased õiealgmed nosib ära õielõikaja ja õunamähkur. Õunakoi ja kärntõbi ründavad halastamatult. Sellised kahjustatud õunakesed kukuvad maha. Mõni õun jääb täppidega 🙂 Ka regulaarne kastmisvesi ja viljakas maa on üliolulised.

Peab tunnistama, et Halika talu on suutnud õunapuude eest korralikult hoolt kanda ja saak tõotab tulla samasugune, nagu eelnevatel aastatel. Esimesena on lettidele oodata Valget klaari, Krügeri tuviõuna, Sügisdesserti, Tiinat, Antonovkat, Kuldrenetti ja siis kõiki teisi oma aia sorte, mida oleme ka eelnevatel aastatel müünud. Sel aastal täienes meie uus rajatud õunaaed veel Kalju Kase sortide võrra. Istutasime Kristat, Liivikat, Katret, lisaks said aias omale koha veel Orlikud ja veel katsetuseks nii mõndagi huvitavat.

‘Antei’ 06.06

‘Tiina’ 13.06.

‘Tellissaare’ 24.06.

‘Tiina’ 19.06.

Eriti vahva ja üllatusi täis on ‘Valge klaar’ sest, vaadake, ta on pisikesena täitsa punane 🙂

‘Valge Klaar’ 24.06.

‘Krügeri Tuviõun’  24.06.

‘Krügeri Tuviõun’ 24.06.

‘Lobo’ 20.06.